Teknologi

God of War Dinobat Permainan Video Terbaik 2018

The Game Awards 2018 (TGA 2018) merupakan sebuah acara untuk mengiktiraf permainan video pelbagai platform dan komunitinya.

Acara ini telah berlangsung hari di Microsoft Theater di Los Angeles, Amerika Syarikat dan mempertandingkan 22 kategori untuk permainan video dan 4 kategori untuk E-sukan.

Pemenang akan dikira melalui pemarkahan dari juri profesional  dan juga undian orang ramai (10%) melalui beberapa platform sosial media bermula 13 November hingga 6 Disember 2018.

Permainan God of War dan Red Dead Redemption 2 menerima pencalonan terbanyak iaitu sebanyak 8 kategori untuk TGA kali ini.

Di acara kali ini, permainan Red Dead Redemption 2 keluar Rockstar berjaya mengondol  4 trofi yang dipertandingkan iaitu Naratif Terbaik, Muzik/Skor Terbaik, Rekaan Audio Terbaik dan Persembahan Terbaik.

Namun, God of War keluaran SIE Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment telah dipilih sebagai Permainan Video Terbaik 2018 disamping turut dipilihan sebagai pemenang untuk Permainan Aksi/Pengembaraan Terbaik dan Permainan Arahan Terbaik

Berikut merupakan senarai pemenang dan pencalonan bagi kategori yang dipertandingkan.

GAME OF THE YEAR (Permainan Video Terbaik)

“God of War” (Sony Santa Monica / SIE) (PEMENANG)

 “Assassin’s Creed Odyssey” (Ubisoft Quebec / Ubisoft)

“Celeste” (Matt Makes Games)

“Marvel’s Spider-Man” (Insomniac Games / SIE)

“Monster Hunter: World” (Capcom)

“Red Dead Redemption 2” (Rockstar Games)

 

BEST ONGOING GAME (Permainan Berterusan Terbaik)

“Fortnite” (Epic Games) (PEMENANG)

“Destiny 2” (Bungie / Activision)

“No Man’s Sky” (Hello Games)

“Overwatch” (Blizzard)

“Tom Clancy’s Rainbow Six Siege” (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

 

BEST GAME DIRECTION (Permainan Arahan Terbaik)

“God of War” (Sony Santa Monica / SIE) (PEMENANG)

“A Way Out” (Hazelight Studios / EA)

“Detroit: Become Human” (Quantic Dream / SIE)

 “Marvel’s Spider-Man” (Insomniac Games / SIE)

“Red Dead Redemption 2” (Rockstar Games)

 

BEST NARRATIVE (Permainan Naratif Terbaik)

“Red Dead Redemption 2” (Rockstar Games) (PEMENANG)

“Detroit: Become Human” (Quantic Dream / SIE)

“God of War” (Sony Santa Monica / SIE)

“Life is Strange 2: Episode 1” (Dontnod Entertainment / Square Enix)

“Marvel’s Spider-Man” (Insomniac Games / SIE)

 

BEST ART DIRECTION (Permainan Arahan Seni Terbaik)

“Return of Obra Dinn” (3909 LLC) (PEMENANG)

“Assassin’s Creed Odyssey” (Ubisoft Quebec / Ubisoft)

“God of War” (Sony Santa Monica / SIE)

“Octopath Traveler” (Square Enix / Acquire / Nintendo)

“Red Dead Redemption 2” (Rockstar Games)

 

BEST SCORE/MUSIC (Permainan Skor/Muzik Terbaik)

“Red Dead Redemption 2” (Woody Jackson) (PEMENANG)

“Celeste” (Lena Raine)

“God of War” (Bear McCreary)

“Marvel’s Spider-Man” (John Paesano)

“Ni No Kuni II” (Joe Hisaishi)

“Octopath Traveler” (Yasunori Nishiki)

 

BEST AUDIO DESIGN (Permainan Reka-Audio Terbaik)

“Red Dead Redemption 2” (Rockstar Games) (PEMENANG)

“Call of Duty: Black Ops 4” (Treyarch Studios / Activision)

“Forza Horizon 4” (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)

“God of War” (Sony Santa Monica / SIE)

“Marvel’s Spider-Man” (Insomniac Games / SIE)

 

BEST PERFORMANCE (Persembahan Terbaik)

Roger Clark as Arthur Morgan, “Red Dead Redemption 2” (PEMENANG)

Bryan Dechart as Connor, “Detroit: Become Human”

Christopher Judge as Kratos, “God of War”

Melissanthi Mahut as Kassandra, “Assassin’s Creed Odyssey”

Yuri Lowenthal as Peter Parker, “Marvel’s Spider-Man”

 

GAMES FOR IMPACT (Permainan Berimpak)

“Celeste” (Matt Makes Games) (PEMENANG)

“11-11 Memories Retold” (Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment)

“Florence” (Mountains / Annapurna Interactive)

“Life is Strange 2: Episode 1” (Dontnod Entertainment / Square Enix)

“The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories” (White Owls / Arc System Works)

 

BEST INDEPENDENT GAME (Permainan Indipendent Terbaik)

“Celeste” (Matt Makes Games) (PEMENANG)

“Dead Cells” (Motion Twin)

“Into the Breach” (Subset Games)

“Return of the Obra Dinn” (3909 LLC)

“The Messenger” (Sabotage Studio)

 

BEST DEBUT INDIE GAME (Permainan Debut Indie Terbaik)

“The Messenger” (Sabotage Studio) (PEMENANG)

“Donut County”(Ben Esposito / Annapurna Interactive)

“Florence” (Mountains / Annapurna Interactive)

“Moss” (Polyarc Games)

“Yoku’s Island Express” (Villa Gorilla)

 

BEST MOBILE GAME (Permainan Mudah-Alih Terbaik)

“Florence” (Mountains / Annapurna Interactive) (PEMENANG)

“Donut County” (Ben Esposito / Annapurna Interactive)

“Fortnite” (Epic Games)

“PUBG MOBILE” (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)

“Reigns: Game of Thrones” (Nerial / Developer Digital)

 

BEST VR/AR GAME (Permainan AR/VR Terbaik)

“ASTRO BOT Rescue Mission” (SIE Japan Studio / SIE) (PEMENANG)

“Beat Saber” (Beat Games)

“Firewall Zero Hour” (First Contact Entertainment / SIE)

“Moss” (Polyarc Games)

“Tetris Effect” (Resonair / Enhance, Inc)

 

BEST ACTION GAME (Permainan Aksi Terbaik)

“Dead Cells” (Motion Twin) (PEMENANG)

“Call of Duty: Black Ops 4” (Treyarch / Activision)

“Destiny 2: Forsaken” (Bungie / Activision)

“Far Cry 5” (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

“Mega Man 11” (Capcom)

 

BEST ACTION/ADVENTURE GAME (Permainan Aksi/Pengembaraan Terbaik)

“God of War” (Sony Santa Monica / SIE) (PEMENANG)

“Assassin’s Creed Odyssey” (Ubisoft Quebec / Ubisoft)

 “Marvel’s Spider-Man” (Insomniac Games / SIE)

“Red Dead Redemption 2” (Rockstar Games)

“Shadow of the Tomb Raider” (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

 

BEST ROLE-PLAYING GAME (Permainan Role-Playing Terbaik)

“Monster Hunter: World” (Capcom) (PEMENANG)

“Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age” (Square Enix / Square Enix)

“Ni no Kuni II: Revenant Kingdom” (Level 5 / BANDAI NAMCO Entertainment)

“Octopath Traveler” (Square Enix / Acquire / Nintendo)

“Pillars of Eternity II: Deadfire” (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

 

BEST FIGHTING (Permainan Pertarungan Terbaik)

“Dragon Ball FighterZ” (Arc System Works / BANDAI NAMCO Entertainment) (PEMENANG)

“BlazBlue: Cross Tag Battle” (Arc System Works)

“Soul Calibur VI” (Bandai Namco Studios / BANDAI NAMCO Entertainment)

“Street Fighter V Arcade” (Dimps / Capcom)

 

BEST FAMILY GAME (Permainan Keluarga Terbaik)

Overcooked 2″ (Ghost Town Games / Team 17) (PEMENANG)

“Mario Tennis Aces” (Camelot Software Planning / Nintendo)

“Nintendo Labo” (Nintendo EPD / Nintendo)

“Starlink: Battle for Atlas” (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

“Super Mario Party” (NDCube / Nintendo)

 

BEST STRATEGY GAME (Permainan Strategi Terbaik

“Into the Breach” (Subset Games) (PEMEMANG)

 “BATTLETECH” (Harebrained Schemes / Paradox Interactive

“Frostpunk” (11 bit studios)

“The Banner Saga 3” (Stoic Studio / Versus Evil)

“Valkyria Chronicles 4” (Sega CS3 / Sega)

 

BEST SPORTS/RACING (Permainan Sukan/Lumba Terbaik)

“Forza Horizon 4” (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios) (PEMENANG)

“FIFA 19” (EA Vancouver / EA Sports)

“Mario Tennis Aces” (Camelot Software Planning / Nintendo)

“NBA 2K19” (Visual Concepts / 2K Sports)

“Pro Evolution Soccer 2019” (PES Productions / Konami)

 

BEST MULTIPLAYER GAME (Permainan Multiplayer Terbaik)

“Fortnite” (Epic Games) (PEMENANG)

“Call of Duty: Black Ops 4” (Treyarch / Activision)

“Destiny 2: Forsaken” (Bungie / Activision)

“Monster Hunter: World” (Capcom)

 

Untuk senarai penuh pemenang dan pencalonan, anda boleh KLIK di sini.

Tags
Show More

Artikel Berkaitan.

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker